Home / Projecten / Kantoor aan huis van Sarah uit Schagen

Tuinkantoor aan huis in Schagen – ondernemen tussen de bloemen mét focus

In Schagen staat naast een moderne gezinswoning een eigentijdse ruimte met een mooi en inspirerend verhaal: dit is namelijk het kloppend hart van een startende onderneming. Hier runt Sarah haar zijden bloemenzaak aan huis en ontvangt zij klanten om samen een boeket samen te stellen. Tegelijkertijd heeft haar man hier zijn eigen volwaardige werkplek. Eén ruimte, twee ambities: slim gecombineerd.

Een professionele uitstraling, gewoon op je eigen perceel

Wat direct opvalt, is hoe vanzelfsprekend de OPUS pod onderdeel is geworden van het erf. De verticale houten gevelbekleding vormt een subtiel contrast met de donkere bakstenen woning en sluit naadloos aan bij de schutting van de buren. De entree met glazen deur en logo geeft het geheel een professionele uitstraling. Dit is geen bijgebouw, dit is een bloemenatelier met identiteit.

Via het pad langs de woning bereik je de eigen ingang van de bloemenstudio. Klanten hoeven niet door het woonhuis; privacy blijft gewaarborgd en de onderneming voelt direct serieus en zelfstandig. Precies wat je nodig hebt wanneer je aan huis onderneemt.

Aan de tuinzijde zorgt de grote enkele schuifpui voor licht en verbinding met buiten. Op zonnige dagen vloeien binnen en buiten moeiteloos in elkaar over. Het tuinkantoor wordt zo een uitnodigende plek waar je heerlijk in het groen (en de buitenlucht) kunt werken.

Zowel aan de voor- als aan de tuinzijde is gekozen om de kleur van de kozijnen gelijk te houden aan die van de woning: wit. Dit geeft een consistent beeld en uitstraling.

Een interieur dat ruimte geeft aan creativiteit én concentratie

Binnen zie je hoe zorgvuldig de ruimte is ingericht. Aan de ene zijde: Sarah’s kleurrijke wereld. Lange rijen glazen vazen gevuld met zijden bloemen in uiteenlopende tinten – van zachte pastels tot krachtige zomerkleuren. De lichte vloer en rustige wandafwerking zorgen voor balans, waardoor de bloemen alle aandacht krijgen.

De verticale lattenwand voegt niet alleen karakter toe, maar draagt ook bij aan een prettige akoestiek. De geïntegreerde airco-unit zorgt ervoor dat het klimaat het hele jaar door comfortabel blijft, essentieel voor een prettige werk- en ontvangstomgeving.

Aan de andere zijde bevindt zich de werkplek van haar man. Een strak bureau met groot scherm, persoonlijke accenten aan de wand en voldoende daglicht. Dankzij de hoogwaardige isolatie en solide bouw is het hier stil en gefocust werken mogelijk. Twee ondernemers onder één dak, zonder concessies aan rust of productiviteit.

Multifunctioneel en toekomstbestendig

Dit tuinkantoor in Schagen bewijst hoe flexibel een OPUS pod kan zijn. Overdag een bloemenstudio waar klanten hun eigen boeket samenstellen, tussendoor een professionele werkplek voor online meetings en geconcentreerd werk. Aan het einde van de dag sluiten de deuren en blijft een hoogwaardige, comfortabele ruimte over; een plek waar eventueel kinderen nog kunnen spelen of huiswerk kunnen maken.

Voor startende ondernemers is dit een strategische keuze. Geen externe huur, geen reistijd, maar wél een professionele uitstraling en een duidelijke scheiding tussen wonen en werken. De eigen entree, het vele daglicht en de hoogwaardige afwerking maken dit tuinkantoor tot een volwaardige bedrijfsruimte. Meer lezen over ondernemers die de stap maakte van externe huur naar een tuinkantoor? Lees dit artikel

Ondernemen begint in je eigen tuin

Dit project laat zien dat een tuinkantoor niet alleen extra vierkante meters toevoegt, maar vooral vrijheid creëert. Vrijheid om te starten, om te groeien en om werk en privé slim te combineren.

Ook geïnteresseerd in luxe bijgebouw in de tuin zoals deze Opus Pod en wil je ontdekken wat wij jou kunnen bieden, ontwerp dan jouw Opus Pod in onze 3d configurator, download onze brochure of neem contact met ons op om jouw specifieke maatwerk verzoeken of wensen te bespreken.

Volg ons uiteraard ook op onze social media kanalen voor meer inspiratie. We delen hier opgeleverde projecten maar delen ook een kijkje in de OPUS – home office pod keuken. Je kunt ons volgen op Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok en Pinterest.

"Als flowerartist gebruik ik de pod om mijn klanten te ontvangen en een gezellig boeket samen te stellen. Wij wilde graag een plek creëren waarin wij onszelf terug konden trekken, daarvoor is dit een perfecte oplossing. " Sarah, Schagen
Beoordeeld met een 9,8 op Google

Onze modellen in het echt